Postęp w kierunku Przemysłu 5.0: Inteligentne badanie analizy i identyfikacji praktyk, czynników napędowych, czynników sukcesu oraz przeszkód w przejściu do Przemysłu 5.0

PROSPECTS 5.0

NR PROJEKTU: HORIZON-CL4-2023-HUMAN-01-52 – Drivers and success factors for progress towards Industry 5.0 (RIA)
OKRES REALIZACJI: 2024-2026
LICZBA UCZESTNIKÓW: 30
CAŁKOWITY BUDŻET: 3,99 mEUR

STRONA PROJEKTU

Map of the Europe with the countries partners in the Prospects 5.0 project

ABSTRAKT

Projekt PROSPECTS 5.0 ma na celu promowanie przyjęcia zasad Przemysłu 5.0, takich jak zorientowanie na człowieka, zrównoważony rozwój i odporność oraz ułatwienie przejścia na Przemysł 5.0 dla MSP, startupów i firm rozwijających się w różnych branżach. Cele projektu zostaną osiągnięte poprzez dostarczanie raportów, wytycznych, narzędzi pomiarowych oraz platformy współpracy. W celu dostarczenia przykładów z życia wziętych, projekt przeanalizuje 14 przypadków z różnych krajów Unii Europejskiej i 6 różnych branż, obejmujących różnorodne rodzaje produkcji, świadczenia usług, edukacji, energetyki, transportu lotniczego i motoryzacji. Wybrane sektory przemysłowe są istotnymi czynnikami napędowymi dla wprowadzenia Przemysłu 5.0 i mają kluczowe znaczenie dla gospodarki europejskiej. Przypadki zastosowania w tych sektorach zapewnią skoncentrowane i skuteczne przejście na Przemysł 5.0 w Europie.

ROLA TECHNOLOGY PARTNERS W PROJEKCIE

Fundacja Partnerstwa Technologicznego TECHNOLOGY PARTNERS będzie kierować zadaniami związanymi z rozpowszechnianiem i komunikacją projektu. Obejmie to opracowanie planu rozpowszechniania i komunikacji, biuletynów projektowych, komunikatów prasowych oraz ogólnego monitorowania działań związanych z rozpowszechnianiem i komunikacją w projekcie, prowadzonych przez wszystkich partnerów.

TECHNOLOGY PARTNERS pełni rolę facylitatora dla polskiego przypadku – Cameleo. W tym kontekście będziemy wspierać Cameleo w identyfikacji interesariuszy oraz organizacji lokalnych warsztatów. Dodatkowo eksperci TECHNOLOGY PARTNERS będą przyczyniać się do realizowanych w ramach projektu działań dotyczących oceny praktyk wdrażania Przemysłu 5.0 oraz opracowywania polityki rekomendacji.